Universal

برای طالبان علم واطلاعات

مقایسه تندر 90 و سمند سورن

کمپانی : شرکت ایران خودرو با تغییراتی در ظاهر سمند و اضافه کردن آپشن های آن سمند سورن را با ظاهری تقریبا ً متفاوت عرضه کرد . تندر 90 محصول شرکت های ایران خودرو ، پارس خودرو و سایپا می باشد که اصالتا ً متعلق به رنو فرانسه است .

طراحی بدنه : از حیث کاربردی طراحی تندر 90 در سطحی بالاتر از سمند سورن قرار دارد و از بابت زیبائی می توان سورن را کمی بالاتر از تندر 90 دید .

طراحی داخلی : از حیث کاربردی طراحی داخلی در تندر 90 مطلوب تر از سمند سورن می باشد و از بابت زیبائی آن را به سلیقه شما می سپاریم .

ایمنی :

تندر 90 با توجه به سال تولید و رعایت اصول ایمنی در آن زمان از ایمنی بالاتری نسبت به انواع سمند برخوردارست .

ارگونومی : ارگونومی نیز باتوجه به سال تولید و رعایت اصول ارگونومی در تندر 90 در سطحی بالاتر از سمند سورن می باشد .

موتور : با توجه به 200 سی سی حجم بیشتر در موتور سمند سورن تنها آیتم تورک نسبت به موتور تندر 90 بالاتر بوده و مکانسیم DOHC با بهره گیری از 16 سوپاپ و متند های روز طراحی موتور در موتور تندر 90 آن را پر قدرت تر با آلایندگی کمتر و در سطحی بالاتر از موتور سورن قرار داد .

گیربکس : گیربکس 5 سرعته در هر دو خودرو مشترک است ، اما گیبرکس تندر 90 با سنکرونیزه بالا تر و هماهنگی بیشتر با موتور در دورهای مختلف برتری در گیربکس را از آن خود می کند .

ساسپنشن : با اختلاف یک دهه در طراحی این دو ساسپنشن و قدیمی تر بودن ساسپنشن سمند سورن اما باز رقابت نزدیکی در این بخش بین این دو خودرو موجود می باشد و می توان در ساسپنشن این دو خودرو را با برابری تقریبی در کنار هم گذاشت .

ترمز : با توجه به استفاده از ABS و EBD در ترمز سمند سورن ، در تست ترمز ، تندر 90 با ABS   و  EBD موفق به توقف سریع تر و شتاب منفی بیشتر از سمند سورن می شود و می توان برتری در سیستم ترمز را به تندر 90 داد  .

سیستم های پایداری : هر دو  خودرو فاقد سیستم پایداری می باشند .

تست درایو : در قالب شرایط تندر 90 با برتری در توان حرکتی ، ارگونومی و ترمز گیری بر سمند سورن برتری دارد . آسایش بیشتر ، صدای کمتر و دید بیشتر نیز از دیگر برتری های تندر 90 بر سمند سورن می باشد و در ادامه استهلاک ، مصرف و همچنین آلایندگی کمتر . در پایداری رقابت سختی بین این دو خودرو موجود می باشد اما ارگونومی بالاتر در تندر 90 شرایط بهره برداری از قابلیت های تندر 90 را بیشتر می کند . از حیث زیبائی این دو خودرو هر دو در گروه متوسط ها می باشند و انتخاب را به سلیقه شما می سپاریم . تندر 90 را در کل خودروئی چابک تر از سمند سورن می توان معرفی کرد و مجموعا ً تندر 90 سرعت عمل بیشتری در واکنش به تصمیمات راننده نشان می دهد .

+ نوشته شده در  پنجشنبه سی ام دی ۱۳۸۹ساعت 2:39  توسط Master  |